Slider

Program

Demografia

Przed nami, największe chyba w ostatnich latach wyzwanie. Przy nim przebudowa dróg, czy postawienie gmachu - bledną! Wyzwaniem, przed którym stajemy jest stały wzrost liczby mieszkańców.

Opieka

W mieście jest jak w domu rodzinnym. Każdy ma prawo czuć się w nim bezpiecznie i dobrze. Chcę abyśmy mieli  poczucie opieki i czuli wsparcie, w każdym aspekcie i etapie naszego życia: zdrowie, szkoła, dzieci, seniorzy, rodzina. O to się troszczymy.

Stolica regionu

Szczecin jest centrum kultury i ważnych wydarzeń dla całego regionu. Naszą rolą jest rozpoczynanie projektów, które spajają całe województwo. Nie poprzez konkurencję lecz współdziałanie. Mieszkańcy potrzebują stolicy, która jednoczy i wspiera.

Rozwój

Rozwój Szczecina ma dwa główne kierunki - łasztownia i środmieście. To co robimy w tych częściach miasta nadaje rytm sercu Szczecina, coraz bardziej miarowy, stabilny i zdrowy - taki, z którym czujemy się dobrze i pewnie. Planując przyszłość pamiętamy też o mieszkańcach prawobrzeża.

Ekologia

Dobrze działające odbiory śmieci, czysta woda, nowoczesna spalarnia - to  już norma. Mieszkańcy Szczecina wymagają więcej… więcej posadzonych drzew, nowych parków, nowych miejsc odpoczynku. To co nas wyróżnia  to podejście do środowiska naturalnego.

Inwestycje i biznes

Wiem, że  stać nas na to aby realizować kolejne plany. Abyśmy byli dumni z tego co codziennie robimy w Szczecinie. Przez ostanie lata tworzyliśmy miastu solidne fundamenty, by dziś wygodnie żyć, spokojnie myśleć o przyszłości.