OKRĘG 5

Skolwin, Stołczyn, Bukowo, Golęcino – Gocław, Żelechowa, Warszewo, Niebuszewo, Osów, Drzetowo – Grabowo

Image

Znamy się (...) na Północy współpracujemy codziennie.

RENATA
ŁAŻEWSKA

Robię wszystko, abyście poznali prawdziwą Północ. Zieloną, sąsiedzką, rodzinną. Tutaj Szczecin się zaczyna!

Jestem nauczycielem i wychowawcą z długoletnim doświadczeniem. Byłam dyrektorem Zespołu Szkół Nr 10. Dzięki Wam, mieszkańcom  Stołczyna, Golęcina, Gocławia i Skolwina jestem radną Miasta Szczecin, przewodnicząc Komisji ds. Edukacji. Znamy się z pracy w Caritasie. To na mój wniosek do Budżetu Miasta, zbudowano Grobowiec Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim. Zadbałam też o nowe wiaty przystankowe na trasie z Gocławia do Polic, remonty zabytkowych kościołów, kamienic, naprawę boisk i chodników.

Znam mieszkańców

Znam rodziny, słucham o potrzebach, staram się odpowiadać na oczekiwania i rozwiązuję problemy. Od 16 lat przewodniczę Radzie Osiedla Skolwin.  Na co dzień współpracuję z Radami Osiedlowymi ze Stołczyna, Golęcina - Gocławia. Wspólnie realizujemy program dla Północy. Zabiegamy o miejsca pracy, place zabaw,  aktywności dla dzieci i seniorów. Dbamy o szkoły, kluby sportowe, mariny żeglarskie i Dom Kultury.

Moim największym pragnieniem jest, by osiedla  Północy stały się atrakcyjną wodną i lądową bramą do Miasta, bo ,,Tutaj Szczecin się zaczyna”.