OKRĘG 5

Skolwin, Stołczyn, Bukowo, Golęcino – Gocław, Żelechowa, Warszewo, Niebuszewo, Osów, Drzetowo – Grabowo

Image

...oderwać się od telefonów, zainteresować dzieci historią rodziny i miejsca. Myślę, że warto.

MARCIN
GREGORCZYK

Jestem przewodnikiem. Widzę jak każdego roku odwiedza nas coraz więcej gości. Dzięki turystyce rozwijamy się jeszcze bardziej i możemy być dumni z naszego Szczecina.

Chciałbym, żeby każda dzielnica Szczecina miała trasy, dzięki którym poznamy historię naszej małej ojczyzny. Myślę, że to ważne, aby na chwilę oderwać się od telefonów, żeby poznać dobrze swoje miasto, dzielnicę, osiedle, aby powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, nie dotyczyło mieszkańców Szczecina. Być może to spowoduje, że zaczniemy szukać własnych korzeni, zainteresujemy dzieci historią rodziny i miejsca, w którym żyjemy. Z takimi marzeniami kandyduję do Rady Miasta.

Zawodowo zajmuję się promocją i marketingiem w Zachodniopomorskim  Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, moją największą pasją jest turystyka, lubię opowiadać  o tajemnicach Szczecina.  Tu się urodziłem, tu  skończyłem szkołę - V LO i studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Mam kochającą żonę Anię, wykładowcę projektowania ubioru na Akademii Sztuki. Od lat razem z Anią prowadzimy na Warszewie atelier ubioru i wypożyczalnię strojów karnawałowych. Mam dwóch synów Mateusza i Miłosza.

To dla nich

chcę, aby miasto dalej się rozwijało. Żeby odwiedzało nas coraz więcej gości i turystów.  

- Z Marcinem znamy się już wiele lat. Jest to człowiek, dla którego turystyka to pasja. Z pewnością jego działania przyczynią się do rozwoju turystycznego Szczecina - Maciej Dobromilski, prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników

E-mail: mgregorczyk@poczta.onet.pl
Fb: https://www.facebook.com/marcin.gregorczyk.984