OKRĘG 3

Stare Miasto, Centrum, Śródmieście Północ, Niebuszewo-Bolinko.

Image

Wyjeżdżajmy, odkrywajmy, ale wracajmy! Mamy tu świetne miasto.

ZOFIA
KUKLA

Nasza przyszłość to wykształcona młodzież. Wiem, bo od lat uczę młodych. To moja pasja. Dlatego walczmy o to, by młodych przybywało w Szczecinie.

Znamy przecież walory naszego miasta: pięknego, zielonego, otwartego i przyjaznego. Tu można żyć dobrze, dzieląc czas między pracę, naukę, zdrowy odpoczynek. Jeśli więc nawet wyjeżdżamy na studia, robić karierę, odkrywać inne miejsca, ważne, abyśmy wracali.  Bo mamy tu świetne miasto do życia.

Jestem dumna...

bo tak właśnie zdecydowała moja córka, która tej jesieni zaczyna swój staż lekarski w Szczecinie. To jeden z moich sukcesów wychowawczych. Taką wiedzą, doświadczeniami chcę się dzielić, bo wiem, że nasza przyszłość to wykształcona młodzież.

Edukacja młodych ludzi zawsze była moją pasją, a w drugiej kolejności zawodem. Jestem magistrem inżynierem chemii. Uczę od 37 lat, mam doświadczenie dyrektora szkoły, a dziś pracuję w XIII LO w Szczecinie – najlepszym liceum w Polsce!  Mam przyjemność uczyć najzdolniejszą młodzież ze Szczecina i okolic. Kocham to, co robię. Wykładam na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Pedagogicznym, przekazuję wiedzę i doświadczenie przyszłym nauczycielom. Prowadzę Międzyszkolne Koło Przyrodnicze. Zapewne spotkaliśmy się na Dniach Morza przy stanowisku „Pokazy z fizyki” na Wałach Chrobrego. Jestem autorką Programu Edukacyjnego „Ścieżka edukacyjna; chemia i fizyka wody w Fabryce Wody – Nowa Gontynka”. Przez ostatni rok pracowałam nad częścią edukacyjną naszego nowego, długo oczekiwanego aquaparku, który powstanie w Szczecinie w najbliższym czasie. Pragnę w sferze edukacyjnej i nie tylko, służyć mieszkańcom naszego wspólnego domu, jakim jest Szczecin.

Kontakt
https://www.facebook.com/ZofiaKuklaSzczecin/