OKRĘG 1

Załom – Kasztanowe, Dąbie, Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo, Płonia – Śmierdnica – Jezierzyce, Majowe, Kijewo, Bukowe – Klęskowo, Słoneczne, Zdroje, Podjuchy, Żydowce – Klucz, Międzyodrze – Wyspa Pucka

Image

Z nami Szczecin wysokich lotów !

RENATA
KOSTKIEWICZ

Jako człowiek, wychowawca, dyrektor wielokrotnie udowadniałam, że jestem społecznikiem i pasjonatem.

Ponad 20 lat pracowałam w oświacie, tam zdobyłam doświadczenie jako nauczyciel, następnie wicedyrektor i dyrektor szkoły. Prowadziłam koło teatralne, nawiązałam wieloletnią współpracę z Teatrem Polskim. Wspólnie z młodzieżą wystawialiśmy adaptacje tekstów na deskach profesjonalnego teatru. To było coś! Dziś jestem Dyrektorem Aeroklubu Szczecińskiego - to także frajda, ale również duża odpowiedzialność. Aeroklub to miejsce skupiające ludzi z pasją, odważnych i otwartych na wyzwania. Chciałabym tę pasję przekazać mieszkańcom Prawobrzeża, chcę działać z ludźmi i dla ludzi.

Przez te ponad 20 lat towarzyszą mi słowa Janusza Korczaka - „Pomóżmy dzieciom, by każdy stał się tym, kim stać się może…” Dziś chciałabym powiedzieć za Korczakiem:  „Wspólnie pomóżmy Szczecinowi, by stał się taki, jakim stać się może -  by wszystkim żyło się coraz lepiej…”

Dziś kandyduję do Rady Miasta.

Jako człowiek, pedagog, dyrektor wielokrotnie udowadniałam, że dobro moich wychowanków i pracowników jest dla mnie sprawą wielkiej wagi. Potrafię pomagać tym, o których inni zapomnieli, nie zrażają mnie porażki, bo są tylko etapem do osiągnięcia celu. Mam odwagę realizować marzenia!

A jako żona i matka dwóch córek dobrze znam trudy codzienności, dlatego tak ważne jest dla mnie stworzenie atmosfery bezpieczeństwa, zaufania, partnerstwa, szacunku.

Chcę pracować dla mieszkańców Szczecina: integrować, pomagać, wspierać, ulepszać i naprawiać, by młodzi ludzie nie opuszczali Polski w poszukiwaniu lepszego świata. Tym, i nie tylko tym, chcę się zajmować jako radna.

„Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota”