OKRĘG V

powiat gryfiński, powiat myśliborski, powiat pyrzycki, powiat stargardzki

Image

Z pasji powstają dobre rzeczy (...) Zbieram ludzi wokół idei. Przyłączajcie się!

dr. n med.

Marek
Lickendorf

Leczę dzieci - to moja praca i pasja. Wiem jak tworzyć nowoczesne szpitale. Sport, wspieranie potrzebujących to drugi żywioł i sens życia. Dlatego tworzę fundację i reprezentację żeglarską dla niepełnosprawnych dzieci z całego województwa.

Jestem doktorem nauk medycznych, neurochirurgiem  w  Oddziale klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala w Zdrojach.

Żeby ratować życie, dobrze leczyć potrzebujemy nowych technologii, chcę je wdrażać i wiem jak to robić. Obsługiwałem pierwszy w Europie wschodniej system neuronawigacji mózgu w Klinice Neurochirurgii  w Szczecinie. Dziś przy wsparciu Unii Europejskiej możemy zrobić jeszcze więcej w nowoczesnych technologiach diagnostycznych i operacyjnych mózgu i rdzenia kręgowego w onkologii dziecięcej Możemy to zrobić w naszym regionie, nie musielibyśmy nigdzie wyjeżdzać, aby się skutecznie leczyć.

Dlatego...

pracę w szpitalu łączę z działalnością w Okręgowym Związku Żeglarskim na rzecz osób niepełnosprawnych. Dlatego założyłem Fundację "Anioły lubią żywioły", której celem jest rozwój żeglarstwa i hipoterapii osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Jako lekarz
i żeglarz wiem na pewno: Te dzieci są jak Anioły uwięzione w chorym ciele, ale z ogromną potrzebą rozwoju i akceptacji. Dajmy im żagle, łodzie i wiatr, a one rozwiną swoje skrzydła i popędzą z naturą. Stwórzmy razem regatową i paraolimpijską reprezentację dzieci z całego województwa. Sport jest ważny dla rozwoju dzieci.
 
Zbieram ludzi wokół tych idei. Przyłączajcie się!