OKRĘG 5

powiat gryfiński, powiat myśliborski, powiat pyrzycki, powiat stargardzki

Image

.. poprawiać szanse młodych na sukces (…) wiem jak to robić. Jestem nauczycielem!

Marcin
Przepióra

Moją pasją jest szkoła i pomoc innym. Działam w samorządzie – obecnie jestem Przewodniczącym Rady Miejskiej w Stargardzie.

Gdy ktoś pyta mnie o hasło, odpowiadam od lat tak samo: „Nie zawiodę!!! Zawsze dotrzymuję słowa”. To szczególnie ważne gdy jesteś wychowawcą.  A ja pochodzę z nauczycielskiej rodziny w trzecim  pokoleniu. Moja babcia, ciocia, mama, brat, żona,  a teraz córka to nauczyciele. Ponad 30 lat w zawodzie. Przez 7 lat byłem zastępcą dyrektora w Zespole Szkół w Suchaniu. Pracowałem jako metodyk w Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Obecnie, już 16 lat jestem dyrektorem najlepszego Technikum w Powiecie Stargardzkim! Uzyskujemy lepsze wyniki matur i egzaminów zawodowych od średniej wojewódzkiej i krajowej.

Dlatego

Chcę pracować nad poprawą szkolnictwa w małych ośrodkach województwa zachodniopomorskiego. Dbać o ich rozwój i poprawiać szanse młodych osób na sukces zawodowy. Praca w Sejmiku Województwa daje taką szansę, a ja wiem jak to robić. Udowadniamy to codziennie, z kolegami i naszymi uczniami w Technikum.

Mam mnóstwo pasji. Angażuję się społecznie. Jestem wędkarzem, byłym koszykarzem Spójni Stargard i AZS Szczecin. Później trenerem a obecnie działaczem sportowym. Możecie mnie znać z KS Błękitni. Wciąż  aktywnie uprawiam sport – jazda na rowerze, siatkówka, pływanie. Dziś, po śmierci mojego zięcia, młodego człowieka prowadzę stronę FB - Rodzina w obliczu choroby nowotworowej.

Kontakt
Tel. 519 338 521
przepiora1958@gmail.com
http://www.przepiora.stargard.pl
www.facebook.com/marcin.przepiora.1