OKRĘG II

miasto Świnoujście, powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński, łobeski

Image

... wszystko co najlepsze bierze się z miejsca, w którym żyjemy i ludzi wokół.

Renata
Polikowska

Kiedy planujesz przyszłość musisz słuchać ludzi. Poznać ich historię i doświadczenia. U nas to szczególnie ważne. Dlatego tak mi blisko do kresowiaków i starszych osób, chcę zadbać o nich.

Przez wiele lat byłam pracownikiem administracji, tłumaczką, uczestniczyłam w wielu stażach. Uczyłam się w kraju, szkoliłam za granicami. Jestem anglistką i socjologiem, wykładowcą integracji europejskiej i protokołu dyplomatycznego.

Nauczyłam się, że  wszystko, co najlepsze bierze się z miejsca, w którym żyjemy i od ludzi, z którymi jesteśmy na co dzień. Lubię słuchać ludzi, poznawać ich historie i doświadczenia.

Dlatego ...

tak mi blisko do kresowiaków i starszych osób, chcę zadbać o nich. Staram się dbać o pamięć poprzednich pokoleń.  Inicjowałam budowę pomnika ku czci polskich mieszkańców zamieszkujących przed wojną tereny Wołynia. Wspieram działania na rzecz utworzenia pomnika ku czci ofiar rzezi wołyńskiej w Szczecinie. Pomagam też wiedzą i doświadczeniem.  Jestem współorganizatorką wszystkich Konferencji Alzheimerowskich i Międzyuczelnianych Konferencji „DZIEŃ MÓZGU". Od lat angażuję się w działalność Stowarzyszenia na rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych COGITO.