OKRĘG 1

miasto Szczecin, powiat policki

Image

... powinnością stolicy jest łączenie regionu (...) za pomocą i przez kulturę.

Waldemar
Kulpa

Naszą powinnością jest łączenie, szukanie porozumienia i integrowanie. Wiem, jak to robić za pomocą i poprzez kulturę. To może zaoferować stolica regionu.

Dziś kieruję Domem Kultury „13 Muz”. Wcześniej, właściwie od zawsze organizowałem życie kulturalne w mieście. Przez ponad 20 lat tworzyłem niezapomniane Studenckie Centrum Kultury Kontrasty, wielu wspaniałych ludzi mogło się tam spotykać i poznawać. Stawałem i nadal staję na scenie, bo również jestem artystą m.in. wokalistą zespołu „my z delty”. Muzyka, sztuka i podróże to moje pasje.

To dlatego...

zawodowo związałem się z kulturą. Znam się na stronie organizacyjnej i artystycznej. Wiem, jak działają i mogą rozwijać się placówki kulturalne. Moją misją i celem jest zapewnienie dostępu do kultury tym wszystkim, którzy nie mogą brać w niej udziału na co dzień. Dlatego chcę mieć realny wpływ na tworzenie wydarzeń, ale także na system propagowania kultury, na promocję naszych artystów. Chcę wspierać ich w pracy twórczej. Szczecin jest stolicą regionu, a powinnością stolicy jest łączenie, szukanie porozumienia, integrowanie. Możemy to robić za pomocą i poprzez kulturę.

 

Kontakt

waldemarkulpa@gmail.com
Profil facebook