Slider

Szczecin
Historia i przyszłość

W mieście jesteśmy jak rodzina. Dlatego kiedyś, gdy odziedziczyliśmy rodzinny dom, który był w złym stanie, musieliśmy w pierwszej kolejności zająć się jego odbudową. Wiecie jak to jest. W pierwszej kolejności ratujesz to co się wali, zabezpieczasz dach, wstawiasz drzwi i okna. To wszystko razem zrobiliśmy. Wtedy w 2006 r. zaczęliśmy przebudowę naszego domu rodzinnego - Szczecina. I to nas zjednoczyło! A dowodem na to są wielkie regaty The Tall Ships Races 2007 r., które pokazują jak potrafimy zmieniać miasto, być gościnni i dumni ze Szczecina. Gdy już zabezpieczysz dom, możesz spokojnie planować dalsze inwestycje. Dlatego zgadzamy się na wyrzeczenia i ponosimy je, bo dzięki temu mamy solidne fundamenty, na których odpowiedzialnie możemy budować dalej, urządzać, projektować. Na takich fundamentach powstają wielkie inwestycje takie jak filharmonia.
Filharmonia pokazuje, że nam, w Szczecinie nigdy nie brakowało odwagi. Jesteśmy pionierami albo córkami i synami pionierów. Odwagę i wizjonerstwo mamy w genach. Dlatego to w Szczecinie mógł powstać budynek, który zachwyca cały świat. Dziś biała filharmonia jest wyrazistym symbolem odważnego miasta. Kiedy czujesz się bezpiecznie, możesz spokojnie planować co dalej. Tak jak rodzina, która wie, że jest na swoim. I My tu w Szczecinie, w końcu poczuliśmy się jak u siebie. Pewnie. A kiedy tak się poczujesz chcesz i możesz zrobić jeszcze więcej. Dlatego dla naszych dzieci i seniorów, dla zdrowia i odpoczynku zaczynamy auqapark. Dla bezpiecznego, rodzinnego kibicowania, emocji i wzruszeń podczas widowisk budujemy stadion. Żeby bezpieczniej jeździć, projektujemy obwodnicę zachodnią.
W 2014 ruszyły długofalowe inwestycje. Przyszłościowe zadania, które kontynuujemy, aby jak najlepiej żyło się nam w Szczecnie dziś i w przyszłości. Gdy patrzymy na Szczecin, podobnie - jak na nasze miasto, rodzinny dom, to wiemy, że te wszystkie plany, remonty, inwestycje, drogi, budynki wydarzenia i wszystko co robimy, dzieje się z myślą o rodzinie, o nas, mieszkańcach tego domu. Właśnie dziś, po wyrzeczeniach, zjednoczeniu, czasami kłótniach zaczyna się ten moment w naszej wspólnej historii, gdy możemy poświęcić sobie nawzajem jeszcze więcej czasu.
Teraz, jeszcze bardziej niż dotychczas możemy skoncentrować się na potrzebach mieszkańców - tu chodzi o te kilka najważniejszych dla nas rzeczy, które powinniśmy zrobić, żebyśmy razem, jako mieszkańcy czuli się w Szczecinie  jeszcze lepiej.